23/24 BAL'a katılacak takımlar
Maç skorları Salı gününe kadar güncellenir.
Maç programları Perşembe/Cuma'ya kadar güncellenir.=

Serkan Şahin Kimdir?

26 Nisan 1987 tarihinde Çanakkale'nin Biga ilçesinde doğdum. Memleketim Antalya Akseki'dir. Bir yanımda "efe"dir ama her zaman. Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nu ve Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi'ni tamamladım. 2012'de Ortadoğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'ni bitirdim. Askerliğimi Sivas'ın Gemerek ilçesinde jandarma olarak yaptım.

Dayımın Ankara'da üniversite okuduğu yıllarda başladı içimdeki futbol sevgisi; o zamandan bu yana futbola olan merakım giderek arttı; internetteki çeşitli forumlarda sürdürdüm bunu. 2005 senesinde Erdinç Sivritepe'nin www.turkish-soccer.com sitesine o sitede olmayan futbol logoları göndermeye başladım; amatör futbol bölümü ilgimi çekti; amatörlerle sardım o ara; terfileri garantileyen takımları, maç skorlarını gönderiyordum siteye. Baya bi ilgi gördü mailler falan almaya başladım Recep Şeker ile tanıştım; ertesi sene bedava hostlardan biriyle forum açıp bilgi alışverişine giriştim bu konudaki bilgi sahibi insanlarla, Benan Diker ve Efkan Bucak ile tanıştım bu vasıtayla; Mehmet İmamoğlu ile tanışmam ise bir dönüm noktası oldu. Artık 2007 senesinde www.amatorfutbol.org diye bir site vardı çünkü. Yerel liglerden bilgi girişi yapıyorduk artık; terfi zamanı 2500 tekil hiti devirdik. "Amatör futbol" denince bu site akla geliyordu. 2008-2009 sezonunda ise bir markaydı artık www.amatorfutbol.org; Benan Diker ve Mehmet İmamoğlu'nun inanılmaz çabalarıyla site artık canlı sonuç veriyordu.

Günden güne gelişen AmatorFutbol.org şu anda günde 40 bin tekil ziyaretçiye kadar ulaşmıştır. Artık Türkiye'de Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig, Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Küme, 1.Amatör Küme ve 2.Amatör Kümelerin maç sonuçlarını ve puan durumlarını bulabileceğiniz bir site var. AmatorFutbol.org İLK VE TEK

Bana aşağıdaki e-posta adresinden ulaşabilirsiniz:
serkan@amatorfutbol.org

Katkıda Bulunanlar

Bu siteyi hazırlamamda emeği geçen başta Erdinç Sivritepe ve Mehmet İmamoğlu olmak üzere,
Mustafa Uçar, M.Teoman Taş, Koray Kabaoğlu, Benan Diker, Erkan Aday, Recep Şeker, Şener Yelkenci, Uşaklı Ersin, Efkan Bucak
ve tüm Tribün Dergi ailesine teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Serkan Şahin

Ekibimiz

ADAY, Erkan: 1984'te Mardin'de doğdum; ancak doğduğum tarihten bu yana Karşıyaka'da yaşıyorum. 2009'da Yaşar Üniversitesi'nin Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümü'nü bitirdim. Futbolla tanışmam, 1994'te teleteks sayesinde oldu. O zamanlar 1.Lig'in yanı sıra, 2. ve 3.Lig maçlarını da oradan takip ederdim. Amatör futbola olan ilgimse 1997-1998 yılları arasında Bostanlı'daki Hasan Türker Sahası'na giderek başlamıştı. Ancak o yıllarda gerek TFF sitesinin amatör futbol hakkında doyurucu bilgiler içermemesi gerek takımlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmayışım, maçları düzenli takip etmemi engelliyordu. İnternetin ülkemizde yaygınlaşmasıyla amatör futbol hakkında doyurucu bilgilere yavaş yavaş ulaşmaya başlamıştım. Derken, 3.Lig terfi maçlarını canlı yayınlayan ve bu konuda marka olan AmatorFutbol.Org'u keşfettim. 2010 yılında Mehmet ve Serkan ile tanışmamla bu ailenin bir ferdi oldum.

BEYHAN, Nurbaki: 1992 Malatya'da doğdum ve İstanbul'da yaşıyorum. Amatorfutbol.org ile 2010'da Malatya amatörü sayesinde tanıştım. Malatya amatöründen güncel bilgiler veren sayfam vardı. Burak Karabaş ve Erkan Aday ile tanıştıktan sonra 2016'dan beri Amatorfutbol.org ailesinin bir parçasıyım. Kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum.

DİKER, Benan: 1976 Çorlu doğumluyum.Çorluda ikamet ediyorum.Özel bir kuruluşta memur olarak çalışıyorum.Amatör ve profesyonel liglerle yaklaşık 20 yılı aşkın bir süredir ilgileniyorum.Bu konuda çok eskiye yönelik arşivlerimi koruyamayıp kaybetmenin üzüntüsü hala içimde bir yaradır zira Temmuz ayında amatör federasyonla olan telefon görüşmemde federasyonda bile maalesef 5 yıllık arşiv (Türkiye Amatör şampiyonası) olduğunu öğrendim. Düşünün bu işler ne kadar sahipsizlik içindedir.. Amatör futbolun gittikçe sahipsizleştiği (her zaman böyleydi gerçi) bu dönemde bir ekip çalışması ile bu işlerin üstesinden gelmeye çalışacağız inşaallah.Ayrıca Tekirdağ bölgesinde 1,5 sezon il hakemliği tecrübem vardır.

Mehmet İmamoğluİMAMOĞLU, Mehmet:

1987 Hollanda doğumluyum. Ailem Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinden bu ülkeye göç etti. Çok uzun süre Eindhoven Teknik Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Fakültesinde okudum (10 yıl). Şuan Nijmegen şehrinde bir inşaat firmasında proje hazırlayıcısı olarak çalışıyorum. Yani bir nevi PSV’den NEC’e transfer oldum :-)

2004 Yılında Kahramanmaraşspor’a bir ilgim doğdu. Sanal alemde Kahramanmaraşspor’a dair hiç bilgi yoktu. İnsanlara sorduğumda renklerini bile bilmiyordular. Ufak bir ön araştırma yaparak 2005 yılında bir taraftar sitesi kurdum. Elimde bir tane kulüp logosu vardı. Kaynak yetersizliği nedeniyle sitenin büyük bir bölümünü logomuz kaplıyordu aslında. Elimde kulübe dair tek bilgi olan bu logo bile daha sonra bulduğum arşiv fotoğraflarına göre yanlıştı. Logo, arşiv, haber, puan durumu, taraftar ürünleri üretim ve satışı darken bu site zamanla çok ziyaretçi çekti. İki-üç sene içerisinde sitemiz rakip takımların da gözdesi olmuştu ve örnek alınmaya başlanmıştı.

Logo merakım ve puan durumu/lig sistemleri üzerine olan planlarım vesilesiyle Serkan Şahin ile sanal alemde tanışma imkanımız oldu. Amatorfutbol’u 2007 yılında kurduk. Ama tabi o zaman bu şekilde değildi. Bir ilin, bir grubunun puan durumu için baya zaman harcıyorduk. 2009 Yılında geliştirdiğim otomatize edilmiş sistem ile bu yük bir hayli hafifledi ve tüm illeri güncelleme imkanımız oldu. Şuan sitemizde Türkiye geneli için yılda 700’e yakın liglerin ve grupların maç istatistikleri sunulmaktadır. Kadın Ligi, Engelliler Ligleri (işitme, görme ve ampute) gibi maalesef az ilgi gören liglerimize de sitemizde yer vermiş bulunuyoruz. Daha önceleri günde bir kaç bin ziyaretçinin uğradığı bu site, günümüzde Türkiye’nin her bir yanından onbinlerce futbolsever ağırlıyor ve ilham kaynağı oluyor. Türkiyemize ekibimizle birlikte güzel bir çalışma kazandırdığımızdan dolayı gurur duyuyorum ve bu çalışmaya ilgi duyup sitemize ziyarette bulunmanızdan dolayı teşekkür ediyorum.

KARABAŞ, Burak: 1989 yılında Çanakkale'nin Biga ilçesinde doğdum. Memleketim Malatya'dır. Şuan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Amatör futbola olan ilgim Bigaspor'un Çanakkale'de genellikle şampiyon olarak tamamlamasına rağmen neden profesyonel lige çıkamadığını araştırmamla başladım. Öğrendim ki amatör ligden profesyonel liglere çıkmak çok zor. Zira yaklaşık 150 takımdan çok azı profesyonel liglere çıkabilmektedir. Özellikle terfi maçlarda Bigaspor'u araştırırken bu siteye denk geldim. İyi ki gelmişim, bu site sayesinde çok şey öğrendim ve amatör futbola olan sevgim daha da arttı. Üstelik profesyonel futbolun endüstriyel futbola teslim olduğu bir ortamda amatör futbol ruhunu korumayı başarmıştır. Biga'da olsun, Çanakkale'de olsun her hafta sonu amatör maçları takip etmeye çalışırım. Tabii Malatya amatörü de takip etmeye çalışıyorum. Bu sitenin bir ailesi olmaktan başta Serkan Şahin olmak üzere Mehmet İmamoğlu, Benan Diker ve diğer amatör futbol sevdalılarına teşekkürü bir borç bilirim.

ŞEKER, Recep: 1964 Sakarya, Hendek doğumluyum. İlkokul futbol takımında oynamaya başladığımdan beri sporun içindeyim. Lisede atletizm ve güreşle tanıştım. Üniversitede spor uğraşlarıma hakemlik de eklendi. Üniversite yıllarında Ankara Amatör Küme takımlarından Kavaklıdere ve Cebeci Spor'da , üniversiteyi bitirdikten sonra Sakarya Amatör Küme'de Hendek Gençlik Spor'da ve gayrı federe Hicriye Spor'da futbol oynadım. İş hayatıma başladıktan sonra gayrı federe takımlardan Hakkari Zap Spor ve Köy Hizmetleri Spor'da futbol oynadım. Kavaklıdere Genç takımıyla, Hendek Gençlik amatör takımıyla şampiyonluklar yaşadım. Hakkari'de Köy Hizmetleri Spor'la Kurumlar Arası Futbol Turnuvası şampiyonluğu, aynı takımın salon futbol takımıyla hezimeti yaşadım. Hakkari'de amatör futbol hakemi oldum. Hakkari'de 1988 yılında ilk defa düzenlenen Amatör Küme'de hakem olarak görev yaptım. Hakemliğe tayin olduğum Adıyaman ilinde de devam ettim. 1990 yılında memuriyetten istifamla beraber hakemlik hayatımda bitti. 1990 yılından beri Bursa'da serbest elektrik mühendisi olarak çalışıyorum. Sporla bağım halı sahada futbol oynamak, TMMOB Bursa İKK adına futbol turnuvası organize etmekle devam ediyor. Şimdiki mesleğimi seçmemiş olsaydım, özlemim olan gazeteciliği sanal dünyada gidermeye çalışıyorum.

Tüm Hakları Saklıdır. Bu siteden hiç bir şey izinsiz kopyalanamaz. AmatorFutbol.org 2007-24 |