Serkan Şahin Kimdir?

26 Nisan 1987 tarihinde Çanakkale'nin Biga ilçesinde doğdum. Memleketim Antalya Akseki'dir. Bir yanımda "efe"dir ama her zaman. Gazi Osman Paşa İlköğretim Okulu'nu ve Nermin Mehmet Çekiç Anadolu Lisesi'ni tamamladım. 2012'de Ortadoğu Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği'ni bitirdim. Askerliğimi Sivas'ın Gemerek ilçesinde jandarma olarak yaptım.

Dayımın Ankara'da üniversite okuduğu yıllarda başladı içimdeki futbol sevgisi; o zamandan bu yana futbola olan merakım giderek arttı; internetteki çeşitli forumlarda sürdürdüm bunu. 2005 senesinde Erdinç Sivritepe'nin www.turkish-soccer.com sitesine o sitede olmayan futbol logoları göndermeye başladım; amatör futbol bölümü ilgimi çekti; amatörlerle sardım o ara; terfileri garantileyen takımları, maç skorlarını gönderiyordum siteye. Baya bi ilgi gördü mailler falan almaya başladım Recep Şeker ile tanıştım; ertesi sene bedava hostlardan biriyle forum açıp bilgi alışverişine giriştim bu konudaki bilgi sahibi insanlarla, Benan Diker ve Efkan Bucak ile tanıştım bu vasıtayla; Mehmet İmamoğlu ile tanışmam ise bir dönüm noktası oldu. Artık 2007 senesinde www.amatorfutbol.org diye bir site vardı çünkü. Yerel liglerden bilgi girişi yapıyorduk artık; terfi zamanı 2500 tekil hiti devirdik. "Amatör futbol" denince bu site akla geliyordu. 2008-2009 sezonunda ise bir markaydı artık www.amatorfutbol.org; Benan Diker ve Mehmet İmamoğlu'nun inanılmaz çabalarıyla site artık canlı sonuç veriyordu.

Günden güne gelişen AmatorFutbol.org şu anda günde 8420 tekil ziyaretçiye kadar ulaşmıştır. Artık Türkiye'de Süper Lig, 1.Lig, 2.Lig, 3.Lig, Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Küme, 1.Amatör Küme ve 2.Amatör Kümelerin maç sonuçlarını ve puan durumlarını bulabileceğiniz bir site var. AmatorFutbol.org İLK VE TEK

Bana aşağıdaki e-posta adresinden ulaşabilirsiniz:
serkan@amatorfutbol.org

Katkıda Bulunanlar

Bu siteyi hazırlamamda emeği geçen başta Erdinç Sivritepe ve Mehmet İmamoğlu olmak üzere,
Mustafa Uçar, M.Teoman Taş, Koray Kabaoğlu, Benan Diker, Recep Şeker, Şener Yelkenci, Uşaklı Ersin, Efkan Bucak
ve tüm Tribün Dergi ailesine teşekkürlerimi bir borç bilirim.

Serkan Şahin

Ekibimiz

Mehmet İmamoğluİMAMOÐLU, Mehmet: 1987 Hollanda doğumluyum, aslen Kahramanmaraş Afşinliyim. Eindhoven'de teknik üniversitesinde okuyorum. 2005 Senesinden beri Kahramanmaraşspor kulübü ve Kahramanmaraş'ta futbol ile ilgileniyorum. Vizyonum, yerel çapta veya ulusal çapta fark etmez, gördüğüm eksikleri karşılıksız gidermeye çalışmaktır. Bu şekilde 3. Lig'de bulunan Kahramanmaraşspor'a, sanal alemde bulamayacağınız bilgileri ve arşivleri Süper Lig takımlarındakinden daha fazlasına yer ayırdım. Buna benzer daha bir çok farklı sitelerin teknik kısımlarıyla ilgileniyorum ve hatta bazılarının güncellenmesiyle bizzat ilgileniyorum. Ayrıca bir diğer çalışma olarak Türkiye'nin bütün profesyonel ve yüzlerce amatör takımların logolarını yüksek kalitede çizdim. Çalışmalarımda Kahramanmaraş'ı hep ön planda tutmuşumdur. Mesela Kahramanmaraş'ın belki gerçekte 5 takım amblemi vardır. Ama ben bunların yanına 20 tane daha çizerek ilk başta kendi memleketime katkı sağlamak istedim. Şuan bir çoğu Kahramanmaraş'ta haberli/habersiz kullanılmaktadır. AmatorFutbol.org sitesinin teknik elemanı olarak aynı şekilde burada da yaptığım yeniliklerde ilk başta Kahramanmaraş kulüplerinin bulunduğu sayfaların eksiksiz olduğunu farkedebilirsiniz.. İnternet dışında ayrıca bulunduğum yerdeki Türk futbol ve futsal takımlarımızın idari sorumlusu olarak görev yapıyorum.

KARABAŞ, Burak: 1989 yılında Çanakkale'nin Biga ilçesinde doğdum. Memleketim Malatya'dır. Şuan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Bilgisayar Mühendisliği okuyorum. Amatör futbola olan ilgim Bigaspor'un Çanakkale'de genellikle şampiyon olarak tamamlamasına rağmen neden profesyonel lige çıkamadığını araştırmamla başladım. Öğrendim ki amatör ligden profesyonel liglere çıkmak çok zor. Zira yaklaşık 150 takımdan çok azı profesyonel liglere çıkabilmektedir. Özellikle terfi maçlarda Bigaspor'u araştırırken bu siteye denk geldim. İyi ki gelmişim, bu site sayesinde çok şey öğrendim ve amatör futbola olan sevgim daha da arttı. Üstelik profesyonel futbolun endüstriyel futbola teslim olduğu bir ortamda amatör futbol ruhunu korumayı başarmıştır. Biga'da olsun, Çanakkale'de olsun her hafta sonu amatör maçları takip etmeye çalışırım. Tabii Malatya amatörü de takip etmeye çalışıyorum. Bu sitenin bir ailesi olmaktan başta Serkan Şahin olmak üzere Mehmet İmamoğlu, Benan Diker ve diğer amatör futbol sevdalılarına teşekkürü bir borç bilirim.

ŞEKER, Recep: 1964 Sakarya, Hendek doğumluyum. İlkokul futbol takımında oynamaya başladığımdan beri sporun içindeyim. Lisede atletizm ve güreşle tanıştım. Üniversitede spor uğraşlarıma hakemlik de eklendi. Üniversite yıllarında Ankara Amatör Küme takımlarından Kavaklıdere ve Cebeci Spor'da , üniversiteyi bitirdikten sonra Sakarya Amatör Küme'de Hendek Gençlik Spor'da ve gayrı federe Hicriye Spor'da futbol oynadım. İş hayatıma başladıktan sonra gayrı federe takımlardan Hakkari Zap Spor ve Köy Hizmetleri Spor'da futbol oynadım. Kavaklıdere Genç takımıyla, Hendek Gençlik amatör takımıyla şampiyonluklar yaşadım. Hakkari'de Köy Hizmetleri Spor'la Kurumlar Arası Futbol Turnuvası şampiyonluğu, aynı takımın salon futbol takımıyla hezimeti yaşadım. Hakkari'de amatör futbol hakemi oldum. Hakkari'de 1988 yılında ilk defa düzenlenen Amatör Küme'de hakem olarak görev yaptım. Hakemliğe tayin olduğum Adıyaman ilinde de devam ettim. 1990 yılında memuriyetten istifamla beraber hakemlik hayatımda bitti. 1990 yılından beri Bursa'da serbest elektrik mühendisi olarak çalışıyorum. Sporla bağım halı sahada futbol oynamak, TMMOB Bursa İKK adına futbol turnuvası organize etmekle devam ediyor. Şimdiki mesleğimi seçmemiş olsaydım, özlemim olan gazeteciliği sanal dünyada gidermeye çalışıyorum.

++ Tüm Hakları Saklıdır. Bu siteden hiç bir şey izinsiz kopyalanamaz. © AmatorFutbol.org 2007-19 ++ | MI Design